Рефетека.ру / Педагогика

Лабораторная работа: Виховні заняття з дітьми шкільного віку

Міністерство освіти і науки

Київський педагогічний колледж

Київського університету імені Бориса Грінченка


Виховне заняття на тему: «Калейдоскоп»


Студентки ІІІ курсу

Групи ПОмс5-08-4.Од

Скоробагатько Ганни

Методист: Бойко О.В.


Київ-2010

Тема заняття: Калейдоскоп.

Мета: підтримувати прагнення учнів демонструвати свої знання та вміння. Розвивати вміння зв’язно висловлюватись, вміння працювати в колективі. Розвивати уяву, увагу, спостережливість, швидкість думки. Виховувати конкурентоспроможну особистість. Закріплювати вміння розв’язувати ребуси, загадки, кросворди, анаграми.

Вид заняття: вікторина.

Обладнання: малюнки-ребуси, кросворд.

Хід заняття

1. Орг.момент.

- Доброго дня діти! Зробіть порядок на партах. Ви мабуть помітили, у нас сьогодні гості, тож поверніться до них і давайте привітаємось.

2. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети заняття.

Отже починаємо. Сьогодні ми з вами пограємо у вікторину під назвою «Калейдоскоп». Діти, а хто з вас знає що таке, калейдоскоп, вікторина? Хто з нас не тримав у руках цю іграшку, в захопленні спостерігаючи, як змінюються, в ній форми і кольори. На нашій вікторині теж будуть змінюватись кольори, кольори-завдання.

Ми з вами поділимось на 2 команди:

1. Ерудит. 2. Вундеркінд. Та будемо вирішувати різні завдання, вирішувати кросворди, відгадувати загадки за які будемо отримувати кольорові папірці. В кінці ми їх порахуємо та визначимо команду переможця.

3. Робота над темою.

1. - Словесне завдання.

Ми почнемо зі слів видатних письменників, як вони говорили про мову.

Т. Шевченко сказав:

«Ну, що здавалося б, слова -

Слова та голос - більш нічого

А серце б’ється, ожива, як їх почує …»

- Як ви розумієте цей вислів?

О. Гончар так: «Мова – це не просто засіб спілкування, а щось більш значуще. Мова - це всі глибинні пласти духовного життя народу, це ще й музика мелодика, фарби буття.»

- А цей?

- З цього завдання ми побачимо наскільки багатий ваш словниковий запас.

- Я вам роздаю папірці на яких написано склад «ва», вам потрібно скласти якнайбільше іменників з цим складом. Наприклад: вага, слава. За кожне слово папірець.

Завдання 2 - кросворд «слова-антоніми»

Діти, а хто знає, що таке кросворд?

Кросворд одна з найпоширеніших у світі ігр зі слів. В Україні він вперше з’явився в журналі «Вогник» в 1929 році.



В

е

с

е

л

о


н

і

ж

н

о



к

р

и

в

о



т

и

х

о


л

е

г

к

о



р

і

в

н

о



ч

и

с

т

о



г

а

р

н

и

й



с

л

а

б

о



1. Сумно - (весело)

2. Грубо - (ніжно)

3. Прямо - (криво)

4. Голосно - (тихо)

5. Важко - (легко)

6. Косо - (рівно)

7. Брудно - (чисто)

8. Негарний - (гарний)

9. Міцно - (слабо)

Завдання 3 - «Загадки»

А ви знаєте що таке загадки? ’

Загадки з’явилися дуже давно, вони зазвичай були пов’язані з звичаями та обрядами. Загадка - це зображення якоїсь істоти, шляхом несподіваного зближення її з предметом, або іншим явищем.

Наступне завдання дасть нам змогу повернутися до своїх ще зовсім юних літ, коли кожен з вас любив загадки.

1. З гілки – на стежинку,

З трави на билинку

Стрибає пружинка

Зелена спинка (коник)

2. Багато майстрів побудували хату без кутів (мурашник)

3. На дереві гойдатьєся, жупан колючий має,

На літо одягається, а восени скидає (каштан)

4. Хто більше за всіх кричить, а менше за всіх робить (півень)

5. Живе без тепла,

Говорить, без язика,

Ніхто його не бачить, а всі чують (Луна)

6. Не скляний він, не з металлу, а прислухайся дзвенить,

Риє землю, він проталу

І в далеку даль біжить (струмок)

7. Два брати рідні, одного всі бачать, але не чують, другого, всі чують, але не бачать (грім і блискавка)

Завдання 4 - Ребуси

А ви знаете що таке ребуси?

1.7 Я 2.100ляр 3.акзак(24351) 4.мова 5.їжак 6.радіо…7голова 8.цибуля.

Завдання 5

Поміняйте в цих словах літери, так щоб утворилось нове слово. Наприклад: Руки-кури.

Осел-село Лісок-сокіл

Літо-тіло Шкода-дошка

Підсумок

Отже наша вікторина, підійшла до кінця, давайте ж порахуемо ваші папірці і визначимо команду переможця. Молодці діти ви всі сьогодні добре працювали, тому подарунки отримають всі. Нагородження.

Похожие работы:

  1. •  ... розвитку емпатії у дітей молодшого шкільного віку
  2. • Фізична реабілітація дітей молодшого шкільного віку з ...
  3. •  ... агресивної поведінки дітей молодшого шкільного віку
  4. • Особливості організації вивчення математики в ...
  5. •  ... гімнастики учнями молодшого шкільного віку
  6. • Розвиток психомоторики у дітей молодшого шкільного ...
  7. • Фізичне виховання дитини із зоровою патологією
  8. • Адаптаційно-резервні можливості дітей молодшого шкільного ...
  9. •  ... у дітей молодшого шкільного віку шляхом збільшення ...
  10. • Особистісна тривожність молодших школярів
  11. • Страхи дітей молодшого шкільного віку
  12. • Своєрідність роботи шкільного соціального педагога з ...
  13. • Гімнастика - королева фізичної культури
  14. • Психологія сімейних відносин
  15. • Методика розвитку м"язової сили у дітей шкільного ...
  16. • Організація тренувальних занять з гімнастики дітей ...
  17. • Система корекційних вправ для занять з дітьми, що ...
  18. • Естетичне виховання учнів середнього шкільного віку в ...
  19. • Корекція шкільної тривожності в молодшому шкільному ...
Рефетека ру refoteka@gmail.com